Większe i ładniejsze parkingi przyszpitalne w Opatowie i Ostrowcu

Data publikacji: 20.12.2019 16:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.12.2019. Ostrowiec Św. Parking przed szpitalem

20.12.2019. Ostrowiec Św. Parking przed szpitalem
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Zwiększyła się przestrzeń i liczba miejsc parkingowych w sąsiedztwie szpitali powiatowych w Ostrowcu Św. i Opatowie. Remonty właśnie się zakończyły i cieszą kierowców.

W Ostrowcu remont wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Jak informuje prezes Krzysztof Kowalski, powstała też nowa nawierzchnia dróg dojazdowych do parkingu.

- Jest tam 101 miejsc parkingowych wyznaczonych poprzez namalowane linie oraz kilka miejsc, które powstały przy okazji i mieszkańcy też mogą z nich korzystać - zarząd informuje Krzysztof Kowalski.

Osoby odwiedzające szpital w Ostrowcu są zadowolone z uporządkowania sytuacji na parkingu, jednak zauważają, że miejsc jest nadal za mało. Mówią, że powinno ich być dwa razy więcej.

- Parking jest ładnie zrobiony, wymalowane są linie, ale jest nadal ciasno - mówi jeden z mężczyzn, któremu dziś trudno było zaparkować w okolicy szpitala.

Z kolei przy szpitalu w Opatowie zagospodarowano ok. 3,5 tys. metrów kwadratowych, co dało 110 miejsc parkingowych. Jak mówi Grzegorz Pietrzyk, pełniący obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Opatowie, inwestycja wykonana została w dwóch etapach. W pierwszym wykorzystano 80-proc. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszty prac w drugim etapie powiat pokrył z własnego budżetu. W sumie prace kosztowały ponad milion dwieście złotych.

Dla zwiększenia przestrzeni parkingowej w Opatowie wyburzono nieużywany budynek oraz wyrównano teren, który znajdował się bezpośrednio za nim.

Reklama