Bezpieczne przejścia także w gminie Mirzec

Data publikacji: 21.12.2019 12:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.12.2019 Trębowiec. Bezpieczne przejście dla pieszych

21.12.2019 Trębowiec. Bezpieczne przejście dla pieszych
Fot. UM Mirzec

Przejścia dla pieszych w gminie Mirzec są bezpieczniejsze. Zakończyła się tam bowiem realizacja projektu „Razem bezpieczniej”.

- W tym roku w naszym regionie dofinansowanie rządowe w ramach tego projektu dostało 7 z 24 zgłoszonych przedsięwzięć. Dwa z nich dotyczyły gminy Mirzec - przypomina wójt Mirosław Seweryn.

Chodziło o oznakowanie przejścia dla pieszych w Trębowcu oraz zamontowanie barier ochronnych w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Te pojawiły się w czterech miejscowościach, między innymi w Mircu, Gadce, Krzewie. Dodatkowo projekt zakładał edukację na rzecz bezpieczeństwa. W pogadankach profilaktycznych dotyczących pierwszej pomocy uczestniczyli uczniowie, ale także rolnicy. W Trębowcu przeprowadzono też szkolenia z zakresu bezpieczeństwa podczas prac polowych i gospodarczych. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w konkursach plastycznych i literackich dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sołtys Trębowca Stanisław Seweryn podkreśla, że w ich miejscowości przejście było bardzo niebezpieczne. Nie było tam świateł, co prawda przy skrzyżowaniu było zamontowane lustro, ale nie spełniało swojej roli. Teraz są tam oświetlone znaki ostrzegawcze, a samo przejście dobrze widoczne. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które tędy chodzą do szkoły.

Koszt projektów to w sumie 88 tys. złotych. Gmina planuje ubiegać się o kolejne pieniądze z tego programu na oznakowanie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w Osinach.

21.12.2019 Trębowiec. Bezpieczne przejście dla pieszychFot. UM Mirzec

Reklama