Odblaski zamiast bombek. Oryginalny pomysł koneckich policjantów

Data publikacji: 22.12.2019 11:22
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.12.2019. Końskie. Odblaskowa choinka przed Komendą Powiatową Policji w Końskich

22.12.2019. Końskie. Odblaskowa choinka przed Komendą Powiatową Policji w Końskich
Fot. Świętokrzyska Policja

Odblaskowa choinka stanęła przed budynkiem komendy. Funkcjonariusze zachęcają do bezpłatnego zabierania odblaskowych ozdób z drzewka.

Jak informuje Marta Przygodzka, oficer prasowy policjanci przygotowali wyjątkową odblaskową choinkę wspólnie z przedstawicielami nadleśnictwa Barycz.

- Drzewko przystrojone jest dużo ilością elementów odblaskowych. Funkcjonariuszom zależy przede wszystkim na tym, by mieszkańcy w okresie jesienno-zimowym korzystali z odblasków - mówi policjantka.

Przypomina że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Jak dodaje policjantka, ciągle dochodzi do dużej liczby wypadków z udziałem pieszych, w których osoby poszkodowane mają małe szansy na przeżycie, dlatego tak ważna jest popularyzacja odblasków.

- Podstawą jest poprawa widoczności w miejscach mniej widocznych i niezabudowanych - mówi oficer.

Zgodnie z prawem każdy pieszy w terenie niezabudowanym musi posiadać odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Policja zachęca także by te elementy nosić także w terenie zabudowanym, ponieważ taka osobą jest szybciej dostrzeżona przez kierowcę.

22.12.2019. Końskie. Odblaskowa choinka przed Komendą Powiatową Policji w KońskichFot. Świętokrzyska Policja

Tagi do tego wpisu
Reklama