Ministerstwo płaci najlepszym studentom

Data publikacji: 23.12.2019 17:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Jedenastu studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i pięciu żaków z Politechniki Świętokrzyskiej otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Kandydatury studentów aplikujących o to wsparcie, oceniał zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Wyróżnieni studenci otrzymają po 17 tysięcy złotych.

Jak informuje Piotr Burda, rzecznik UJK, żacy zostali nagrodzeni nie tylko za wyniki w nauce, ale także za działalność artystyczną, sportową i społeczną.

Najliczniej wśród stypendystów reprezentowany jest kierunek lekarski kieleckiego uniwersytetu. Ministerialne wsparcie trafi do pięciu przyszłych lekarzy. Kolejne trzy stypendystki studiują sztuki plastyczne. Po jednym stypendium trafiło do studentów historii, prawa i edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej.

W przypadku Politechniki Świętokrzyskiej cała piątka żaków z ministerialnym wsparciem to studenci automatyki i robotyki.

O stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego wnioskowało blisko 1100 żaków z całej Polski. Wsparcie otrzymało 488 osób.

Reklama