Czy Starachowice znów będą najpiękniejsze?

Data publikacji: 26.12.2019 12:18
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.12.2019 Starachowice. Oświetlenie świąteczne

26.12.2019 Starachowice. Oświetlenie świąteczne
Fot. UM Starachowice

Starachowice walczą o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w XI edycji konkursu „Świeć Się z Energą”.

Konkurs to odbywająca się już od 11 lat ogólnopolska zimowa zabawa organizowana przez Grupę Energa. W jej ramach wybierane są najpiękniej oświetlone miasta w Polsce. Internauci poprzez głosowanie zdecydują, do mieszkańców których miast trafi sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tys. zł.

W etapie wojewódzkim biorą udział wszystkie zgłoszone do plebiscytu miejscowości. Miasto, które otrzyma najwięcej głosów w województwie, przechodzi do II etapu. Otrzymuje też nagrodę o wartości 10 tys. zł, która ma trafić do potrzebujących mieszkańców.

W etapie ogólnopolskim 16 miast walczy o nagrodę główną o wartości 40 tys. zł. Pieniądze trafią na wybrany na cel społeczny w danej miejscowości.

- Mobilizacja mieszkańców Starachowic już kilkakrotnie zapewniła nam zwycięstwo na etapie regionalnym i tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w województwie - informuje rzecznik urzędu miasta Iwona Tamiołło. Wygrany sprzęt AGD trafiał do starachowickich organizacji pozarządowych.

Starachowice starają się, by co roku ulice były coraz ładniejsze. Jest więcej ozdób, pojawiają się też nowe, zaskakujące elementy. W tym roku to między innymi żywe choinki przy ulicy Radomskiej umieszczone na słupach oświetleniowych i oświetlone lampkami. Jak mówi Iwona Tamiołło, jeżeli nie ma śniegu, to choć poprzez oświetlenie można wprowadzić świąteczny nastrój.

Głosy można oddać wchodząc na stronę: swiecsie.se.pl.

Reklama