Pierzchnica się rozwija. W mieście powstanie centrum kultury

Data publikacji: 28.12.2019 15:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.12.2019. Pierzchnica. Widok na miasto

28.12.2019. Pierzchnica. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Niecały rok temu Pierzchnica w powiecie kieleckim odzyskała prawa miejskie. Ten przywilej został jej zabrany 150 lat temu w wyniku represji za udział i wsparcie mieszkańców w powstaniu styczniowym.

Jak przyznaje burmistrz Stanisław Strąk, dzięki odzyskaniu praw miejskich, gmina nie tylko zyskała prestiż, ale również łatwiej jest teraz rozmawiać z potencjalnymi przedsiębiorcami.

- Gmina awansowała, więc też jest inaczej postrzegana na zewnątrz. Nawet w kontaktach z różnymi przedsiębiorcami, którzy szukają miejsc do inwestowania, łatwiej się teraz rozmawia i oni są chętniejsi do negocjacji. Zwracają uwagę na to, że Pierzchnica jest już miastem - dodał burmistrz Stanisław Strąk. 

Mieszkańcy Pierzchnicy są zadowoleni, że ich miejscowość jest miastem. Pani Teresa przyznała, że po 150 latach w końcu jej miasto odzyskało to, co niesłusznie zostało mu zabrane.

- Jestem zadowolona z tego, że Pierzchnica odzyskała prawa miejskie. Chcemy, by nasze miasto rozwijało się. Przydałoby się m.in. centrum kultury, którego do tej pory nie mamy - dodała pani Teresa. 

Burmistrz zapowiedział, że centrum kultury w Pierzchnicy powstanie w przyszłym roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama