Najpiękniejsze polskie kolędy zabrzmią na Świętym Krzyżu

Data publikacji: 29.12.2019 07:08 / Data aktualizacji: 05.01.2020 09:19
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Renata Drozd

Na zdjęciu: Renata Drozd
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Artyści operowi zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy podczas koncertu charytatywnego na Świętym Krzyżu. Wydarzenie odbędzie się w uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia o godzinie 16.00.

- Wystąpią m.in. mezzosopranistka Magdalena Idzik, sopranistka Renata Drozd, tenor Jakub Milewski oraz zespół Maestro Artura Jaronia - zapowiada ojciec Dariusz Malajka, rektor bazyliki na Świętym Krzyżu.

- Nie zabraknie także przedstawicieli miasta i gminy Nowa Słupia. Usłyszymy m.in. kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołów ludowych Modrzewianki i Chełmowianki. Wystąpią też Kinga Iwan i Emilia Chlewicka z gminy Bieliny - wymienia rektor bazyliki.

W tym roku muzycy zagrają dla 4-letniego Antosia Plewińskiego z Rzepina.

- Chłopiec od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę - mówi o. Dariusz Malajka.

- Obecnie chłopiec jest już po operacji, którą przeprowadził lekarz specjalista ze Stanów Zjednoczonych, jednak przed nim długa rehabilitacja, a w najbliższych miesiącach także przeszczep komórek macierzystych. Dlatego chcemy wspomóc Antosia i jego rodziców - wyjaśnia o. Dariusz Malajka.

W klasztorze na Świętym Krzyżu można zamawiać i odbierać wejściówki na koncert. Wystarczy między 9.00 a 16.00 zadzwonić pod numer 41 317 70 21. Można też zarezerwować wejściówki mailowo. Dostępne są cegiełki w cenie 50 i 100 złotych. Zebrane pieniądze zostaną w całości przekazane na leczenie 4-letniego Antosia. Każdy, kto chce wesprzeć chłopca, może też dokonywać dowolnych wpłat na konto utworzone przez fundację „Dorośli dzieciom”.

Charytatywny koncert na Świętym Krzyżu odbywa się od kilku lat. W tym roku Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują go wspólnie z marszałkiem województwa i Stowarzyszeniem Per Crucem.

Przelej pieniądze, pomóż Antosiowi:
Fundacja „Dorośli Dzieciom”:
ING BANK ŚLĄSKI NR: 6410-5014-3210-0000-2327-5856-06 z dopiskiem „Darowizna dla Antosia Plewińskiego”.

Reklama