Turyści ukochali Święty Krzyż

Data publikacji: 29.12.2019 13:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.12.2019 Turyści na Świętym Krzyżu

29.12.2019 Turyści na Świętym Krzyżu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Chęć uczestniczenia w wyjątkowej mszy świętej oraz niezwykłe widoki rozciągające się sprzed klasztoru sprawiły, że w pochmurną niedzielę na Świętym Krzyżu pojawiło się wielu turystów i pielgrzymów.

Robert Kamiński przyjechał z żoną.

- To jest niepowtarzalne i niezwykłe miejsce. Każdy spacer daje ogromną energię i jednocześnie kontakt z tradycją oraz historią. Zawsze chętnie tu wracamy - mówi. 

Aneta Marciniak przygotowuje się do egzaminu na przewodnika świętokrzyskiego.

- Przyjechałam z innym przewodnikiem i korzystam z okazji, aby powtórzyć to, czego się nauczyłam. Jesteśmy ze Starachowic, a kurs robię w Kielcach - dodaje.

Dominik Kowalski, przewodnik turystyczny przypomina, że bazylika na Świętym Krzyżu to najstarsze polskie sanktuarium. Znajduje się w sercu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Osoby, które lubią długie spacery, mogą wejść Drogą Królewską od Nowej Słupi mijając po drodze stacje drogi krzyżowej. Inni mogą wejść lub wjechać od strony Huty Szklanej.

- Na samej górze warto zobaczyć Muzeum Misyjne, relikwie Świętego Krzyża w Kaplicy Oleśnickich z nagrobkiem Zofii i Mikołaja oraz podziemne krypty klasztoru - wymienia przewodnik.

Zwiedzanie Świętego Krzyża zajmuje do 4 godzin.

Tagi do tego wpisu
Reklama