Krzysztof Lipiec: Putin skandalicznie zakłamuje historię

Data publikacji: 30.12.2019 08:30
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

To nie tylko kłamstwo historyczne, ale skandal dyplomatyczny - tak wypowiedzi prezydenta Władymira Putina wskazujące odpowiedzialność Polski za wybuch II wojny światowej komentuje lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec.

To próba zmiany biegu historii i zakłamywanie ewidentnych faktów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kontekst tych wypowiedzi - dodaje parlamentarzysta. Zbliża się rocznica zakończenia II wojny światowej i Putin próbuje wybielić rolę Armii Czerwonej i wzmocnić swoją pozycję międzynarodową.

Fakty są jednak takie, że to Armia Czerwona 17 września w porozumieniu z Niemcami napadła na Polskę. Skutkiem tego była nie tylko klęska w kampanii wrześniowej, ale także mord w Katyniu i masowe deportacje ludności, a po II wojnie światowej tzw. "wyzwolenie" okazało się kolejną okupacją.

Sprzeciw budzi także wypowiedź Putina, że Polski to naród antysemicki. Tymczasem to Polacy najbardziej pomagali Żydom - przypomina Krzysztof Lipiec.

W tym kontekście bardzo ważna jest reakcja premiera Mateusza Morawieckiego, który zdecydowanie wypowiedział się na szkalujące Polskę słowa Putina. Napisał między innymi: "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie".

Z kolei oceniając mijający rok poseł stwierdził, że był to dobry rok dla Polski i Prawa i Sprawiedliwości. Dwa razy wygraliśmy wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory parlamentarne w Polsce. Elekcjom towarzyszyła duża frekwencja, co pokazuje, że Polacy chcą być odpowiedzialni za losy kraju. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało kolejny mandat do prowadzenia przemian i realizacji programów gospodarczych i społecznych. To m.in najważniejszy projekt - Rodzina 500 plus, ale także obniżenie podatków.

Krzysztof Lipiec przypomniał, że w tym roku wprowadzono zerowy podatek dla młodych do 26-go roku życia, obniżono pit do 17 procent oraz CIT, podnosząc jednocześnie tzw. koszty uzyskania przychodu, co będzie skutkować tym, że więcej pieniędzy zostanie w naszych portfelach. To z kolei nakręca koniunkturę gospodarczą - dodaje poseł. PiS pokazało, że jest wiarygodne i dotrzymuje słowa spełniając wyborcze obietnice.

Reklama