Będzie jaśniej. Miliony na oświetlenie trafią do gmin

Data publikacji: 31.12.2019 15:59
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd województwa świętokrzyskiego zadecydował o przekazaniu dodatkowych 23 mln zł na nowe oświetlenie uliczne. Pieniądze trafią do 11 gmin w regionie.

Będą to Słupia, Obrazów, Sobków, Skalbmierz, Rytwiany, Nowa Słupia, Wodzisław, Sitkówka-Nowiny, Kielce, Łopuszno oraz Zagnańsk.

- Gminy te znajdowały się do tej pory na listach rezerwowych do dofinansowania unijnego - mówi Jacek Sułek, dyrektor departamentu inwestycji i rozwoju w urzędzie marszałkowskim w Kielcach.

Dyrektor tłumaczy, że pozytywnie ocenionych było 30 projektów. Komisja Europejska wstępnie zgodziła się na przesunięcia pieniędzy unijnych z zadań, na których realizację brakowało chętnych na te obszary, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Do tej grupy należą m.in. właśnie projekty dotyczące energooszczędnego oświetlenia.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku zarząd województwa zadecydował o przekazaniu na energooszczędne oświetlenie prawie 37 mln zł. Pomoc otrzymało 19 gmin z regionu. Łącznie dzięki unijnym dotacjom uda się dofinansować wymianę oświetlenia w gminach w kwocie niemal 60 mln zł.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama