W gminie Mirzec i Wąchock zmodernizują systemy informatyczne

Data publikacji: 01.01.2020 14:00
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Łatwiej i szybciej będzie można załatwić sprawy urzędowe w gminach Mirzec i Wąchock w powiecie starachowickim. Samorządy wspólnie realizują unijny projekt zwiększenia dostępności do e-usług.

Jak informuje wójt Mirca Mirosław Seweryn, już w tym roku wejdzie w gminie zmodernizowany system informatyczny. Pozwoli to mieszkańcom na szybsze pobranie dokumentów i przesłanie ich do stosowanego referatu.

Drugą częścią projektu jest wprowadzenie we wszystkich szkołach dzienników elektronicznych. Początkowo pomysł ten spotkał się z mieszanymi odczuciami ze strony nauczycieli, ale doświadczenie pokazuje, że w ten sposób łatwiej kontrolować osiągnięcia edukacyjne dzieci. Przez pewien czas trzeba będzie równolegle prowadzić dzienniki papierowe i elektroniczne, ale w ciągu kilku miesięcy system będzie bazował jedynie na komputerach. W tym celu zakupiono do szkół 94 komputery, które posłużą do prowadzenia e-dzienników.

Liderem projektu jest gmina Mirzec, a Wąchock jest partnerem. Inwestycja kosztuje 800 tys. zł, z czego 80 procent, to dofinansowanie unijne. Zmiany wejdą w życie w pierwszych miesiącach tego roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama