Zadbaj o bezpieczne ferie dla swojego dziecka

Data publikacji: 03.01.2020 16:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 10.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

13 stycznia ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z pięciu województw, natomiast dzieci ze świętokrzyskiego ferie mają od 27 stycznia. Jak informuje Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty, do urzędu wpłynęły już wnioski od organizatorów zimowego wypoczynku.

- Każde zgłoszenie organizatora jest weryfikowane pod względem zgodności z przepisami prawa. Te, które są zgodne zamieszczamy w ogólnopolskiej bazie wypoczynków. Do tej porty zamieściliśmy tam 20 wypoczynków, kolejne 29 czeka na weryfikację - mówi Katarzyna Nowacka.

To czy kolonia albo obóz sportowy, na który chcemy wysłać dziecko jest legalny i bezpieczny sprawdzimy na stronie wypoczynek.men.gov.pl.

Katarzyna Nowacka dodaje, że jak co roku rodzice niezadowoleni z jakości miejsc, w których wypoczywają ich dzieci, mogą starać się o interwencję Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

- Na naszej stronie internetowej jest podany telefon interwencyjny: 512 172 140. Pod tym numerem przyjmujemy zgłoszenia, uwagi na temat niepokojących sytuacji w trakcie wypoczynku - mówi wicekurator.

Każde zgłoszenie jest badane przez wizytatora kuratorium. Katarzyna Nowacka przypomina też o możliwości sprawdzenia czy pojazd, którym nasze dziecko jedzie na ferie jest ubezpieczony i ma aktualny przegląd techniczny. Można to zrobić pod adresem bezpiecznyautobus.gov.pl.

W naszym województwie ferie rozpocznie pod koniec stycznia prawie 190 tys. uczniów.

Reklama