Sezon studniówkowy czas zacząć [DUŻO ZDJĘĆ]

Data publikacji: 04.01.2020 21:25
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.01.2020. Kielce. Studniówka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego

04.01.2020. Kielce. Studniówka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na nieco ponad 100 dni przed maturą kieleccy licealiści zainaugurowali okres studniówkowy.

Dziś w Best Western Grand Hotel swój bal rozpoczęli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. W wydarzeniu wzięło udział około 600 osób.

Jak mówi Patryk Nowaczek, uczeń klasy III e, w tym dniu chce się przede wszystkim dobrze bawić w gronie przyjaciół.

- Przed nami najważniejszy okres w naszym życiu, dlatego fajnie że mamy taką imprezę,  dzięki której choć na chwilę możemy zapomnieć o czekającej nas maturze. Jednak po studniówce przyjdzie czas na sumienne przygotowania - mówi.

W przypadku większości licealistek bal studniówkowy poprzedziły długie przygotowania i poszukiwania wyjątkowej kreacji, które zajmowały nawet pół roku. W rozmowie z reporterem Radia Kielce niektóre uczennice podkreślały, że przy doborze kreacji szukały czegoś wyjątkowego i nietypowego. Inne natomiast postawiły na długie sukienki w kolorach koktajlowych.

Uroczystego poloneza zatańczyli dziś także maturzyści z VIII LO Józefa Piłsudskiego oraz Technikum nr 8 w Kielcach. W studniówce w Hotelu Binkowski wzięło udział około 500 osób.

Duże emocje podczas imprezy udzielały się nie tylko maturzystom, ale także ich rodzicom. Jak mówi pani Beata, mama uczennicy ostatniej klasy technikum, to bardzo wzruszające przeżycie, które poprzedziły długie przygotowania.

- Kreację wybierałyśmy bardzo długo, oczywiście bal studniówkowy poprzedziła także wizyta u kosmetyczki i fryzjera - dodaje.

Z kolei Marlena, uczennica klasy III g, podkreśla, że kreacja, w której pojawiła się na studniówce była szyta specjalnie na tę okazję.

- Przy wyborze odpowiedniego kroju pomogła mi krawcowa, a przygotowania potrwały około miesiąca - mówi.

Tegoroczni maturzyści podkreślają, że przed egzaminem dojrzałości towarzyszą im spore emocje i stres. Mają jednak nadzieję, że po studniówkach rozpoczną sumienne przygotowania.

W przyszłym tygodniu bale studniówkowe organizują m.in. I Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego oraz Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach.

Podobne wiadomości
Reklama