Pińczowska komenda ZHP z nowym szefem

Data publikacji: 04.01.2020 11:59
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Steckiewicz z Chrobrza - nowy komendant ZHP Pińczów

Anna Steckiewicz z Chrobrza - nowy komendant ZHP Pińczów
Fot. Facebook

Anna Steckiewicz z Chrobrza została nowym komendantem pińczowskiej komendy ZHP. Zastąpiła Lucjana Pietrzczyka, pełniącego obowiązki komendanta w tymczasowej komendzie hufca. Jej kandydatura została poparta podczas Zjazdu Zwyczajnego Hufca.

Jak podkreśla Anna Steckiewicz przygodę z harcerstwem rozpoczęła ponad 40 lat temu. Mimo, że przez wiele lat nie działała czynnie, to - jak twierdzi - harcerką pozostaje się na całe życie.

- To taka iskierka, która się tli. Może jej nie być widać, ale wystarczy jeden podmuch i człowiek się zapala, a zapał harcerzy przenosi na innych - tłumaczy.

Jak podkreśla bycie komendantem to zupełnie nowe doświadczenie, ale i kolejne wyzwanie.

Najważniejszym zadaniem jest integracja wszystkich drużyn, kształcenie kadry, wznowienie działalności komisji stopni instruktorskich. Ponadto jak zaznacza, jednym z priorytetów jest założenie harcerskich drużyn Nieprzetartego Szlaku.

- To drużyny skupiające dzieci niepełnosprawne. Na terenie powiatu pińczowskiego mamy dwie takie placówki, to Fundacja „Złote serce”, druga to placówka działająca przy starostwie - dodaje.

Anna Steckiewicz ma 56 lat i mieszka w Chrobrzu. Od 32 lat pracuje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Jako harcerka należała do Hufca ZHP w Solcu Kujawskim. Trzy lata temu reaktywowała harcerstwo w Chrobrzu. Obecnie przy drużynie powstał zastęp wędrowniczy.

Hufiec ZHP Pińczów obecnie liczy blisko 150 zuchów, harcerzy i instruktorów, a w jego skład wchodzi 8 jednostek z terenu powiatu pińczowskiego: z Pińczowa, Kozubowa, Bogucic, Kij, Michałowa, Sędowic i Chrobrza.

Reklama