Autobusem po kurorcie i okolicach [ROZKŁADY JAZDY]

Data publikacji: 04.01.2020 15:03
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Busko-Zdrój. Dworzec

Busko-Zdrój. Dworzec
Fot. umig.busko.pl/

Osoby z najdalszych zakątków gminy Busko-Zdrój nie będą już mieć trudności z dostaniem się do miasta. Dzięki rządowej dotacji uruchomiono sześć linii autobusowych.

Jak informuje Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju, cztery trasy zostały wydłużone do takich miejscowości, jak Kołaczkowice i Bilczów. Ponadto utworzone zostały dwie całkiem nowe linie - kursują do miejscowości leżących blisko Buska: Mikułowic, Broniny, Łagiewnik i Zbrodzic. Jedna linia z kolei będzie kursować wyłącznie po Busku.

- Autobusy będą zabierać pasażerów ze szpitala „Górka”, potem linia przejedzie koło osiedla Sikorskiego, przez centrum miasta do dworca  autobusowego i znów do szpitala „Górka” - wyjaśnia burmistrz.

Na wszystkich liniach będą wykonywane przynajmniej cztery kursy dziennie od poniedziałku do piątku, dostosowane do potrzeb mieszkańców. Dodatkowo zostały utworzone przystanki.

- To pierwsze takie działania, które pozwolą ocenić i sondażowo określić komunikacyjne  zapotrzebowanie mieszkańców gminy. Na tej podstawie będziemy modyfikować przebieg i częstotliwość kursów, aby były optymalnie wykorzystane - mówi burmistrz.

Linie w 80 procentach zostały dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, którego celem jest likwidacja wykluczenia komunikacyjnego w Polsce. Koordynatorem koncepcji jest Zakład Usług Komunalnych. Tam też dostępne są rozkłady jazdy.

 

TRASY, KTÓRE ZOSTAŁY DOFINANSOWANE:

Busko-Zdrój - Bilczów przez Zbludowice, Radzanów, Skotniki Duże, Olganów, Dobrowodę, Baranów, Gadawę, Budzyń

Busko-Zdrój - Kołaczkowice (przysiółek Palestyna) przez Mikułowice Kolonia Wschodnia, Elżbiecin, Podgaje, Kotki, Janina

Słabkowice - Szaniec (przez Skorzów, Zwierzyniec)

Mikułowice - Szaniec (przez Mikułowice Kolonia Zachodnia, Nowy Folwark, Kameduły, Galów)

Nowe trasy:

Busko-Zdrój - Busko-Zdrój (przez Łagiewniki, Zbrodzice, Kurzejów)

Busko-Zdrój - Busko-Zdrój (przez Siesławice)

Reklama