Święty Krzyż wyjątkowym miejscem o każdej porze roku

Data publikacji: 04.01.2020 16:27
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.01.2020. Turyści na Świętym Krzyżu

04.01.2020. Turyści na Świętym Krzyżu
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Klasztor na Świętym Krzyżu o każdej porze roku chętnie odwiedzają pielgrzymi. Także dziś nie brakowało turystów, którym w zwiedzaniu m.in. zabytkowej bazyliki nie przeszkadzał brak śniegu.

Jak podkreślali klasztor w zimowej odsłonie z pewnością miałby większy urok, jednak jego brak też ma pewne zalety, gdyż zdecydowanie ułatwia spacery szlakami turystycznymi. Święty Krzyż po raz pierwszy odwiedził dziś między innymi pan Jarosław z Krakowa wraz z rodziną.

- Chcieliśmy przede wszystkim pozwiedzać, zobaczyć relikwie drzewa krzyża świętego, co nam się jednak nie udało. Przyjechaliśmy także, aby zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ogólnie bardzo nam się tutaj podoba - mówi.

Rodzinny wypad w Góry Świętokrzyskie zorganizował także dziś pan Tomasz z Opoczna, który podkreśla, że Święty Krzyż to wyjątkowe miejsce o każdej porze roku, idealne na piesze wędrówki.

- W Górach Świętokrzyskich zostajemy na dłużej. Z pewnością będziemy chcieli zwiedzić jeszcze między innymi Kurozwęki, Ujazd czy Opatów - dodał.

W klasztorze do poniedziałku można także jeszcze oglądać szopkę bożonarodzeniową przygotowaną przez Muzeum Wsi Kieleckiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama