Kolejne efekty budżetu obywatelskiego w Pińczowie

Data publikacji: 05.01.2020 15:29
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.01.2020. Pińczów. Nowe strefy rekreacji i wypoczynku w Pińczowie, które powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego

05.01.2020. Pińczów. Nowe strefy rekreacji i wypoczynku w Pińczowie, które powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego
Fot. UMiG Pińczów

W Pińczowie zrealizowano kolejne inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Kilka dni temu oddano do użytku dwa projekty, które w ubiegłym roku zyskały największe poparcie wśród mieszkańców gminy.

Pierwszy z nich to strefa aktywna przy Orliku na Grodzisku. Jak mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, w skład strefy wchodzi plac zabaw i tzw. park Parkour, który powstał przy ulicy Siedem Źródeł obok Pływalni Miejskiej.

- To miejsce odpoczynku nie tylko dzieci, ale i rodziców. Myślę, że takie obiekty będą służyły i zachęcały mieszkańców również do aktywności - zaznacza burmistrz.

W parku można korzystać między innymi z drabinki, trzech zestawów sprawnościowych i huśtawki bocianie gniazdo. Całkowity koszt montażu urządzeń wraz z projektem to prawie 63 tys. złotych.

Jak dodaje burmistrz, druga z inwestycji to długo oczekiwane przez mieszkańców mini boisko treningowe na Osiedlu Podgórze. Powstało tam boisko trawiaste o wymiarach 19 na 32 metry.

Burmistrz nie kryje zadowolenia, że w ubiegłym roku zrealizowano dużo inwestycji.

- Zainteresowanie budżetem obywatelskim jest coraz większe. Mieszkańcy zrozumieli, że swoimi głosami, mogą zadecydować przynajmniej w części, w jaki sposób wydatkowany jest budżet gminy - mówi Włodzimierz Badurak.

Koszt zaprojektowania i budowy boiska wyniósł prawie 100 tys. złotych. Obydwa projekty w całości sfinansowane zostały z budżetu gminy Pińczów.

Łącznie w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego zostało zrealizowanych siedem inwestycji. Sześć na terenie Pińczowa oraz jedna na terenie Osiedla Gacki.

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego w Pińczowie ma powstać skatepark przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, planowana jest renowacja boiska i remont szatni przy ulicy Targowej oraz przebudowa ulicy Grunwaldzkiej.

05.01.2020. Pińczów. Nowe strefy rekreacji i wypoczynku w Pińczowie, które powstały w ramach Budżetu ObywatelskiegoFot. UMiG Pińczów

Reklama