Biskup Florczyk: nie dajmy się uwieść politycznej poprawności [HOMILIA]

Data publikacji: 06.01.2020 13:41 / Data aktualizacji: 06.01.2020 17:54
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.01.2020 Kielce. Święto Trzech Króli. Na zdjęciu: biskup Marian Florczyk

06.01.2020 Kielce. Święto Trzech Króli. Na zdjęciu: biskup Marian Florczyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach do katedry, gdzie odprawiona została msza święta. Podczas homilii biskup Marian Florczyk odnosił się do biblijnych wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.

Przypomniał, że pasterze jako pierwsi przybyli do nowo narodzonego Jezusa. Dodał, że to ludziom prostego serca Pan objawia się w pierwszej kolejności. Zauważył, że przy Dzieciątku Jezus prości pasterze i mędrcy stanowią wspólnotę.

Biskup zaapelował też do kielczan, aby budowali wspólnotę miasta opartą na Jezusie, prawdzie i wzajemnym szacunku. Odnosząc się do biblijnych mędrców, szukających Jezusa, biskup zwrócił się także do ludzi nauki, intelektualistów.

- Nie dajcie się uwieść poprawności politycznej, ale poddajcie się poprawności Boga. Szukajcie Go, a nie eliminujcie z życia politycznego. Nie wolno Go eliminować, bo wtedy rujnuje się wspólnotę. Człowiek pozostaje sam. Ludzie nauki, intelektualiści, poddajcie się wysiłkowi rozumu w poszukiwaniu Boga, bo rozum i intelekt potrzebuje wiary - mówił biskup.

Biskup życzył także, aby nie było podziałów na intelektualistów i prostych, oraz aby ci, którzy uchodzą za intelektualistów, nie ubliżali i nie wyśmiewali prostych ludzi, żyjących wiarą i ewangelią.

 

Posłuchaj homilii biskupa Mariana Florczyka:

Reklama