Będzie więcej miejsc na oddziale alergologicznym w Chmielniku

Data publikacji: 07.01.2020 10:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Chmielnik. Szpital

Chmielnik. Szpital
Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

W szpitalu powiatowym w Chmielniku przybędzie miejsc na oddziale alergologicznym. To ważna inwestycja, ponieważ jest to jeden z dwóch szpitali w województwie świętokrzyskim o takim profilu.

Jak informuje Oskar Solarski, kierownik oddziału w Chmielniku, warunki, jakie tu panują, nie przystają na miarę XXI wieku.

- W tej chwili oddział dysponuje tylko jedną salą, na której znajduje się zaledwie 5 łóżek. Dlatego pacjenci na przyjęcie muszą czekać nawet kilka miesięcy - mówi kierownik.

Jak dodaje, według Światowej Organizacji Zdrowia za kilka lat już połowa Polaków będzie cierpiała na różnego rodzaju alergie.

- W tej chwili najczęściej do szpitala trafiają pacjenci użądleni przez pszczoły i osy oraz pokąsani przez mrówki. Osoby wyjątkowo wrażliwe wymagają wieloletniego leczenia. Na oddział zgłaszają się również pacjenci z ciężką postacią astmy - dodał Oskar Solarski.

Według planów oddział alergologiczny w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku powstanie nad blokiem operacyjnym, gdzie dobudowane ma być piętro. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Drugi w regionie oddział alergologiczny działa w szpitalu wojewódzkim w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama