Wieża na Targach później

Data publikacji: 01.09.2011 15:19
Kategoria: Wiadomości z regionu

Opóźnia się budowa wieży widokowej przy Targach Kielce. Prezes ośrodka wystawienniczego- Andrzej Mochoń informuje, że w trakcie przygotowań do budowy okazało się, że stabilny grunt jest znacznie głębiej, niż pierwotnie sądzono.

Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych odwiertów. Po ich zakończeniu będzie można rozpocząć właściwe prace. Wieża ma mieć ponad 40 metrów wysokości i jest jednym z elementów dużego projektu inwestycyjnego Targów Kielce. Dzięki pieniądzom unijnym powstaje m.in. centrum kongresowe. Andrzej Mochoń przypomina, że wybudowany będzie także parking. Do spółki trafił właśnie jego projekt. Znajdzie się tam miejsce dla prawie 500 samochodów. Prezes Targów dodaje, że obiekt ten został tak zaprojektowany, żeby w przyszłości można było dobudować jeszcze dwa poziomy.

Znajdzie się tam też miejsce dla nowych magazynów.  Po ich wybudowaniu stare obiekty zostaną wyburzone, dzięki czemu ośrodek wystawienniczy będzie miał znacznie większą powierzchnię. Większość prac inwestycyjnych powinna zakończyć się w 2014 roku.

Anna Roży


Reklama