Muzeum Zabawek i Zabawy z nowym szefem

Data publikacji: 08.01.2020 13:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.12.2019. Kielce. Na zdjęciu: Anna Tyszewicz-Obara - dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

07.12.2019. Kielce. Na zdjęciu: Anna Tyszewicz-Obara - dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Muzeum Zabawek i Zabawy ma nowego szefa. Pełniącą obowiązki dyrektora instytucji została Anna Tyszewicz-Obara. Zastąpiła dotychczasowego szefa – Macieja Obarę.

Jak mówi rzecznik prezydenta, Tomasz Porębski, umowa z dotychczasowym szefem zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku. W grudniu miasto przeprowadziło otwarty konkurs na to stanowisko, do którego zgłosiło się dwoje kandydatów, w tym Maciej Obara. Nie spełnili jednak wszystkich wymogów formalnych, a konkurs został nierozstrzygnięty. Prezydent Wenta zdecydował więc o mianowaniu bez konkursu Anny Tyszewicz-Obary.

- To osoba, która pracowała do tej pory w Muzeum Zabawek i Zabawy. Dostała więc szansę, aby poprowadzić instytucję - dodaje Tomasz Porębski.

Tymczasowa dyrektor pozostanie na stanowisku bez określania terminu. Niewykluczone jednak, że jeśli się sprawdzi, może objąć stanowisko na stałe.

Anna Tyszewicz-Obara z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach związana jest od 2007 roku, kiedy to rozpoczęła staż w tej instytucji. Od 2013 pełniła rolę zastępcy dyrektora. Nie jest w żaden sposób związana rodzinnie z odwołanym dyrektorem, Maciejem Obarą.

Reklama