EHF EURO 2020 - Polacy nie należą do faworytów

Data publikacji: 09.01.2020 07:26
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Kwalifikacje do ME piłkarzy ręcznych: Polska - Kosowo. Arkadiusz Moryto

Kwalifikacje do ME piłkarzy ręcznych: Polska - Kosowo. Arkadiusz Moryto
Ostrowiec Św.. 24.10.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Meczem ze Słowenią polscy piłkarze ręczni rozpoczną w piątek udział w mistrzostwach Europy, których organizatorami po raz pierwszy są trzy kraje - Szwecja, Norwegia i Austria. Pozostałymi rywalami „biało-czerwonych” w grupie F w Goeteborgu są Szwecja i Szwajcaria.

W reprezentacji Polski jest dwóch zawodników PGE Vive Kielce - bramkarz Mateusz Kornecki i skrzydłowy Arkadiusz Moryto.

- Podopieczni trenera Patryka Rombla na pewno nie będą należeć do faworytów - mówi szkoleniowiec mistrzów Polski, Talant Dujszebajew.

- Myślę, że do faworytów należy zaliczyć grające u siebie drużyny skandynawskie, czyli Szwecję i Norwegię. Do tego dochodzą Niemcy, Francuzi, Duńczycy i Hiszpanie. Może jeszcze jakiś zespół z Bałkanów. Jest naprawdę dużo ekip prezentujących światowy poziom, a miejsca medalowe są trzy. Dużo drużyn będzie musiało się obejść smakiem - stwierdził rozgrywający PGE Vive, Krzysztof Lijewski.

Były reprezentant Polski dodał, że liczy także na dobrą postawę „biało-czerwonych”.

- Głęboko wierzę w nasz zespół. Liczę, że zagrają bardzo dobre trzy mecze i minimum, jakie sobie założyli, czyli wyjście z grupy, zrealizują - powiedział popularny „Lijek”.

W czwartek zagrają Chorwacja z Czarnogórą, Białoruś z Serbią, Hiszpania z Łotwą i Niemcy z Holandią. Tytułu mistrza Starego Kontynentu broni Hiszpania. Polska przed dwoma laty nie zakwalifikowała się do finałów w Chorwacji.

Reklama