Ulica Olszewskiego będzie gotowa przed terminem?

Data publikacji: 09.01.2020 13:22
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.01.2020 Kielce. Budowa ulicy Olszewskiego do ulicy Zagnańskiej

08.01.2020 Kielce. Budowa ulicy Olszewskiego do ulicy Zagnańskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Planowo ma być gotowe w październiku, ale niewykluczone, że przedłużenie ulicy Olszewskiego w Kielcach uda się zbudować przed terminem. Według szacunków Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wykonawca wyprzedza harmonogram o 30 procent.

Jesienią ubiegłego roku zakończona została budowa prawie 190-metrowego wiaduktu kolejowego. W tym momencie, drogowcy skupiają się na budowie dojazdów do obiektu. Na wykończeniu jest natomiast przedłużenie Olszewskiego w kierunku północnym. Położona została warstwa bitumiczna oraz chodniki i kanalizacja. Gotowe jest także rondo z dojazdami łączące Olszewskiego z Zagnańską.

Jak mówi rzecznik MZD Jarosław Skrzydło, choć planowane zakończenie prac to październik tego roku, to wszystko wskazuje na to, że ul. Olszewskiego zostanie oddana do użytku wcześniej.

Przedłużona ulica Olszewskiego w Kielcach połączy się z remontowanymi ulicami Zagnańską i Witosa. To część projektu mającego usprawnić komunikację w północnej części Kielc i dojazd m.in. do Kieleckiego Parku Technologicznego oraz znajdujących się tam firm.

Reklama