Już są nowe tablice dla pojazdów elektrycznych

Data publikacji: 09.01.2020 16:40
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Sebastian Kwiatkowski / Radio Gdańsk

Kierowcy pojazdów samochodowych o napędzie elektrycznym i wodorowym mogą od nowego roku występować do wydziałów komunikacji o nowe tablice rejestracyjne. Są one koloru zielonego z czarnymi literami i cyframi.

To forma promocji pojazdów, które nie zanieczyszczają środowiska spalinami. W Kielcach zarejestrowane są 53 samochody elektryczne, a także 61 motorowerów.

Do tej pory jeszcze nikt nie wystąpił o zarejestrowanie takiego pojazdu lub wymianę tablic na zielone - poinformował Tadeusz Kot, dyrektor Wydziału Komunikacji w ratuszu. - Właściciel pojazdu elektrycznego lub wodorowego przy rejestracji obligatoryjnie otrzymuje tablice zielone. Natomiast właściciele, którzy rejestrowali je wcześniej mogą wystąpić o wymianę tablic, ale nie mają takiego obowiązku - powiedział dyrektor.

Koszt otrzymania tablic zielonych jest taki sam, jak standardowych. Za rejestrację samochodu zapłacimy 180 zł i 50 gr, motocykla - 121 zł i 50 gr, a motoroweru - 111 zł i 50 gr. Koszt otrzymania wtórnika tablic to odpowiednio 93, 40 i 30 zł.

Reklama