Prace na ważnej inwestycji drogowej w Kielcach idą pełną parą

Data publikacji: 10.01.2020 13:29
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.01.2020. Kielce. Prace modernizacyjne na ulicach Szybowcowej, Witosa i Zagnańskiej

10.01.2020. Kielce. Prace modernizacyjne na ulicach Szybowcowej, Witosa i Zagnańskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejna poważna inwestycja drogowa może zakończyć się przed planowanym terminem. Wykonawca zakończył już budowę nowej, wschodniej jezdni ul. Zagnańskiej, przy węźle Skrzetle w Kielcach. Wiosną ma rozpocząć się przebudowa zachodniej strony jezdni, po której obecnie poprowadzony jest ruch.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Jarosław Skrzydło przypomina, że planowane zakończenie inwestycji przypada na lipiec 2021 roku, ale jeśli prace nadal będą przebiegały w takim tempie jak obecnie, nawet 90 proc. Zagnańskiej i Witosa może być gotowe przed końcem tego roku.

Na ulicy Witosa wykonawca zakończył już prace przy dwóch odcinkach o łącznej długości 800 metrów. Obecnie powstaje tam kanalizacja deszczowa oraz sieć elektryczna.

Najbardziej zaawansowane są prace przy budowie nowego odcinka ul. Szybowcowej, łączącej Witosa z Warszawską i Radomską. Gotowy jest już dwujezdniowy, 700-metrowy fragment drogi.

Przed świętami Bożego Narodzenia drogowcy udostępnili też rondo na skrzyżowaniu Szybowcowej z Radomską.

Rozbudowa ulic ma usprawnić komunikację w północnej części Kielc. To obecnie największa realizowana inwestycja drogowa w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama