Przedszkolaki czekają na olimpiadę

Data publikacji: 10.01.2020 14:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Bieg z pałeczką sztafetową, rzut woreczkiem do celu i zespołowe skoki w dal - to część dyscyplin, w których rywalizować będą uczestnicy najbliższej I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

Igrzyska organizuje Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, a jak mówi Zbigniew Wojciechowski, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii, w zawodach wezmą udział przedszkolaki.

- To jest program pilotażowy, zobaczymy jak wyjdzie. Olimpiada skierowana jest do pięciolatków i sześciolatków. Chcemy, żeby dzieci się bawiły dyscyplinami, ale też rywalizowały. To ważne, aby uczyły się, że nie zawsze można wygrać - informuje Zbigniew Wojciechowski.

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka będzie podzielona na trzy etapy. W lutym rozpoczyna się etap gminny. Najlepsze drużyny od 1 kwietnia rozpoczną eliminacje powiatowe, a finał wojewódzki odbędzie się 5 czerwca w Kielcach.

Zbigniew Wojciechowski tłumaczy, że olimpiada jest kolejną z wielu inicjatyw Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, mających na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży sportem oraz aktywnością fizyczną.

- Robimy wiele takich imprez, ostatnio angażowaliśmy się w Europejski Tydzień Sportu. Zostaliśmy za to pochwaleni w Warszawie przez ministra sportu jako województwo, które organizacyjnie pobiło na głowę inne - twierdzi Zbigniew Wojciechowski.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu olimpiady dostępne są na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Warto dodać, że urząd organizuje też regularnie Świętokrzyskie Dni Sportu. W szkołach w całym regionie odbywają się wówczas turnieje oraz gry związane z wybraną dyscypliną sportu.

Podobne wiadomości
Reklama