Pogoda nie rozpieszcza narciarzy. Które stoki będą czynne w weekend?

Data publikacji: 10.01.2020 17:44
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.01.2020 Kielce. Stok narciarski Telegraf

10.01.2020 Kielce. Stok narciarski Telegraf
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Śnieg spływa ze stoków. Pogoda sprawiła, że większość ośrodków narciarskich w regionie będzie zamknięta w weekend. Warunki, choć nieidealne, pozwalają na jazdę w dwóch miejscach - Krajnie i Bałtowie.

Jak informują na stronie internetowej pracownicy Szwajcarii Bałtowskiej, kompleks jest czynny i nie zmieni się to w weekend. W sobotę stok będzie dostępny w godzinach 9-21, a w niedzielę od 9 do 20.

Jeździć będzie można też w Krajnie, choć właściciele stoku nie są pewni, czy przez cały weekend.

- Deszcze na razie na szczęście nas ominęły - mówi Daniel Kozioł, menadżer Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

- Jeżeli pogoda się nie pogorszy, stok będzie czynny w sobotę. Sytuacja jednak jest bardzo dynamiczna, jesteśmy zależni od pogody. Śnieg nie zdążył odpowiednio zmarznąć, szybko topnieje - dodaje.

Planowo jeździć będzie można od godziny 10.

Nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać na kieleckim Telegrafie, gdzie można było do tej pory szusować na małym wyciągu.

- Nic nie obiecujemy - mówi Michał Misztal, właściciel obiektu.

- Będziemy podejmować ostateczną decyzję po zbadaniu, jaką mamy warstwę śniegu. Robimy wszystko, by uruchomić wyciąg. Jesteśmy w pełnej gotowości, ale jeśli dalej będzie deszcz i dodatnia temperatura, to nic z tego nie wyjdzie - zaznacza.

Zamknięto także stok na kieleckim Stadionie i tu historia się powtarza - ostateczne decyzje o otwarciu w weekend, będą podejmowane na bieżąco.

Na jazdę nie ma co liczyć w Niestachowie, Tumlinie i Bodzentynie.

Reklama