Zaplecze sportowe „Wybickiego” robi wrażenie

Data publikacji: 10.01.2020 18:25
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Hala Sportowa przy X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego w Kielcach

Hala Sportowa przy X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego w Kielcach
Kielce. 29.08.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zespół Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach może pochwalić się od września ubiegłego roku jedną z najlepszych baz sportowych w regionie. Na prawie 2 tys. metrów kwadratowych zlokalizowana jest hala sportowa wraz z zapleczem, czyli siłownią, gabinetem fizjoterapeutycznym, nowoczesnymi szatniami oraz pokojami dla trenerów i sędziów.

- Macie świetny obiekt. Byłem tu pięć lat temu. Gdy dostałem propozycję pracy z siatkarzami Effectora Kielce, to baza tej szkoły wyglądała zupełnie inaczej. Naprawdę można pozazdrości samej hali i zaplecza. My w Tarnowie możemy pomarzyć o takich warunkach - mówił podczas niedawnego turnieju trener czołowej w kraju siatkarskiej drużyny kadetek Jedynki Tarnów, Michał Madejski.

Dyrektor ZSP nr 2 Ryszard Mańko podkreśla, że w tej szkole uczą się przyszli sportowcy, więc taki obiekt był wręcz niezbędny.

- Jest to też promocja naszej placówki. Przypomnę, że ze względu na szkoły sportowe liczymy i czekamy na uczniów z całego kraju, a nie tylko z naszego regionu, a takie zaplecze sportowe może być doskonałą kartą przetargową dla młodego zawodnika - powiedział Ryszard Mańko.   

Z powstania hali najbardziej cieszą się uczniowie X Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego, działającego przy ZSP nr 2 oraz Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, bo to oni mogą teraz trenować w znakomitych warunkach. Wartość całej inwestycji to ponad 15 mln zł. Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej wyniosła niemal 10 mln zł. Ponad 5 mln zł to środki z budżetu miasta.

Podobne wiadomości
Reklama