Obwodnica Pińczowa będzie gotowa dopiero pod koniec maja

Data publikacji: 11.01.2020 11:05
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Budowa obwodnicy Pińczowa

Budowa obwodnicy Pińczowa
Fot. budowaobwodnicypinczowa.pl

Opóźnia się budowa obwodnicy Pińczowa. Pierwotnie inwestycja miała być gotowa do 31 października ubiegłego roku. Kolejne planowane zakończenie prac miało nastąpić w grudniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że inwestycja będzie gotowa dopiero pod koniec maja tego roku.

Budowa obwodnicy PińczowaFot. budowaobwodnicypinczowa.pl

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa przypomina, że majowe ulewne deszcze wyrządziły duże szkody na placu budowy. Prace ziemne, które wówczas były dość mocno zaawansowane, zostały wstrzymane. Do sporych opóźnień przyczyniły się też warunki atmosferyczne w listopadzie i grudniu.

- W tej chwili wykonywane są roboty ziemne, czyli skarpowanie, usypywanie ziemi. Na odcinku obwodnicy w kierunku Pasturki położono już asfalt. Zostało także zamontowane i uruchomione oświetlenie wzdłuż odcinka drogi wojewódzkiej 767. Jeśli warunki atmosferyczne będą odpowiednie, wykonawca przystąpi do kładzenia ostatniej warstwy ścieralnej - mówi burmistrz.

Jak dodaje, gotowe są już ronda: na drodze powiatowej w miejscowości Włochy, a także przy drodze wojewódzkiej relacji Pińczów-Busko. W tym tygodniu rozpoczęły się też prace przy tworzeniu trzeciego ronda na wlocie do Pińczowa, od strony miejscowości Brzeście.

- Obecnie budowany jest tam tymczasowy odcinek jezdni, aby prace przy budowie ronda nie powodowały paraliżu komunikacyjnego, a ruch odbywał się swobodnie - dodaje.

Projekt budowy obwodnicy o długości niespełna 5 kilometrów zakłada, że po południowo-wschodniej stronie miasta powstanie powstanie infrastruktura łącząca najważniejsze drogi dojazdowe: trasę wojewódzką nr 766 od Kielc oraz 767 do Buska Zdroju. W ramach projektu rozbudowane zostaną także fragmenty obu dróg wojewódzkich.

Przypomnijmy, że modernizacja drogi w Pasturce zakłada też budowę ścieżki rowerowej i chodnika. Nowa obwodnica Pińczowa pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum, co poprawi jakość życia mieszkańców miasta.

Budowa obwodnicy Pińczowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Projekt i prace mają kosztować w sumie 38 milionów złotych. Umowa z wykonawcą została podpisana w maju 2017 roku.

Budowa obwodnicy PińczowaFot. budowaobwodnicypinczowa.pl

Reklama