Rośnie liczba dawców krwi w Nagłowicach

Data publikacji: 11.01.2020 14:52
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Zdrowie
11.01.2020. Nagłowice. Akcje oddawania krwi

11.01.2020. Nagłowice. Akcje oddawania krwi
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Klub Ognista Krew w Nagłowicach, który działa przy miejscowym OSP zainaugurował tegoroczne cykliczne akcje oddawania krwi. Tym drogocennym lekiem podzieliło się około 30 osób.

Jak poinformowała Renata Treter prezes klubu, od 2017 roku, zbiórki organizowane są co dwa miesiące. Z akcji na akcję przybywa około 10 nowych dawców. Na dziś klub liczy około 200 honorowych dawców.  

- Wiele z tych osób rozpoczęło oddawanie krwi, ponieważ sami kiedyś w chorobie potrzebowali tego cennego leku. W ten sposób chcą teraz pomóc innym - podkreśla prezes Treter.

Od 10 lat honorowym dawcą krwi jest Edgar Wojtasiak z Warzyna. Jak mówił, dla niego organizowane zbiorki krwi w Nagłowicach są bardzo wygodne, ponieważ nie musi specjalnie jeździć do Kielc. Jak podkreślał, robi to przede wszystkim z myślą o chorych i potrzebujących osobach. Jednak ważne jest również to, że dzięki regularnemu oddawaniu kontroluje swoje zdrowie.

11.01.2020. Nagłowice. Akcje oddawania krwiFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wójt gminy Nagłowicie Jacek Lato jest zasłużonym honorowym dawcą krwi. W sumie oddał już ponad 45 litrów tego leku. Teraz z racji choroby nie mógł przyłączyć się do akcji. Jak powiedział jest dumny, że Nagłowice obok Sobkowa i Sędziszowa stały się ważną trzecią gminą na mapie powiatu jędrzejowskiego, jeżeli chodzi o liczbę osób, które decydują się oddawać krew.

Kolejna akcja honorowego oddawania krwi w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach odbędzie się 14 marca.

adv adv
Wiadomości
Reklama