Biegali, aby zebrać pieniądze na pompy insulinowe

Data publikacji: 12.01.2020 12:40 / Data aktualizacji: 12.01.2020 19:21
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.01.2020. Ostrowiec Św. Bieg Policz się z cukrzycą

12.01.2020. Ostrowiec Św. Bieg Policz się z cukrzycą
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec z Ostrowca Świętokrzyskiego zorganizowało bieg zatytułowany „Policz się z cukrzycą”. Jego celem była zbiórka pieniędzy na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 2 i 5 kilometrów.

Prezes OstroBiec Anna Bober mówi, że w tym roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę uczestników. Zgłosiło się 200 osób na obu dystansach oraz ponad 50 dzieci.

Anna Bober zaznacza, że zauważa się coraz większe zainteresowanie bieganiem w mieście. Wydarzenie wspierają reprezentanci innych dyscyplin sportowych, np. siatkówki czy taekwondo. Jacek Świercz z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo w imprezie uczestniczy od samego początku. W niedzielę towarzyszył mu pies - Baster.

Jak mówi, cel biegu, pomoc dzieciom oraz chorym na cukrzycę, to także dobra forma krzewienia aktywności fizycznej. Obecność psa pomaga, mimo że dopiero zaczęli wspólnie biegać.

Do Ostrowca przyjechali mieszkańcy innych miejscowości, m.in. Starachowic. Podkreślają, że w ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym, szczególnie, gdy dominuje piękna słoneczna pogoda.

Podczas wydarzenia zebrano 7028 zł. Bieg „Policz się z cukrzycą” odbył się w Ostrowcu po raz trzeci.

Reklama