„Światełko do nieba” zwieńczyło 28. finał WOŚP

Data publikacji: 12.01.2020 20:58
Autor: Iwona Murawska , Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.01.2020 Kielce. WOŚP. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Światełko do nieba”

12.01.2020 Kielce. WOŚP. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Światełko do nieba”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Światełkiem do nieba” zakończył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana w Kielcach i innych świętokrzyskich miastach na ulicach spotkać można było wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. Orkiestrę można było również wesprzeć poprzez udział w licytacjach, które odbywały się na kilku kieleckich scenach, m.in. na Rynku i placu Artystów.

W głównym sztabie WOŚP w Kielcach, czyli w Kieleckim Centrum Kultury pierwsi wolontariusze z puszkami pojawili się już około południa. Jak informuje Konrad Trela z tego sztabu, dotychczas udało się podliczyć część pieniędzy, którą w puszkach dostarczyli wolontariusze. O godzinie 20.00 było to ponad 80 tys. zł. Najczęściej do puszek trafiały banknoty.

Kielczanie, zarówno ci młodsi, jak i starsi hojnie wspierali orkiestrowe granie.

- Wrzuciłem pieniądze do puszki, by pomóc chorym dzieciom leżącym w szpitalu - powiedział rezolutnie kilkuletni Jakub.

Z kolei pan Sławomir przyznał, że już od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i co roku nie przechodzi obok kwestujących obojętnie.

Do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy włączyły się również instytucje kultury. Biuro Wystaw Artystycznych zaczęło prowadzić zbiórkę już podczas piątkowego wernisażu. Natomiast w niedzielę można było zwiedzać znajdujące się tu wystawy, wrzucając datek do puszki.

Jak co roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „zagrał” także Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Na licytację została wystawiona lalka ze spektaklu, który premierę miał w niedzielę, zatytułowanego „Wszystkie myszy lubią ser”.

12.01.2020 Kielce. Spektakl „Wszystkie myszy lubią ser”. Lalka Fruzia, która była licytowana podczas 28. finału WOŚPFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Bohaterka naszej nowej premiery, która ma na imię Fruzia, to biała mysz. Lalka stolikowa. Mam nadzieję, że zostanie wylicytowana dosyć wysoko - mówił przed premierą Robert Drobniuch, dyrektor „Kubusia”.

Ostatecznie lalka została sprzedana za 720 zł.

Dotychczas w odbywających się kwestach, licytacjach czy wysyłanych SMS-ach, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała ponad 85 mln zł.

W tym roku pieniądze zbierane są na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Podobne wiadomości
Reklama