Relikwie świętej Faustyny w ŚCO. Prosili o nie sami pacjenci

Data publikacji: 14.01.2020 10:34
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.01.2020. Kielce. Relikwie św. Faustyny

14.01.2020. Kielce. Relikwie św. Faustyny
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przekazane zostaną relikwie świętej Faustyny, mistyczki i stygmatyczki ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Jak informuje dyrektor szpitala profesor Stanisław Góźdź, uroczyste ich wprowadzenie do kaplicy ŚCO odbędzie się 13 lutego.

- Bardzo się cieszę, że pragnienia moich chorych się spełniają. Decyzją księdza biskupa Jana Piotrowskiego i Matki Generalnej relikwie świętej Faustyny zostaną wprowadzone do szpitalnej kaplicy - mówi profesor Stanisław Góźdź.

Jak przyznaje, bardzo często chorzy przebywający w Świętokrzyskim Centrum Onkologii przychodzą do kaplicy i modlą się o powrót do zdrowia.

- Codziennie się przekonuję, że człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza. Patrząc na moich pacjentów, którzy dowiadują się, że są chorzy onkologicznie, często widzę ich cierpienie i strach, które ich dewastują. Niekiedy czują się jak skazańcy, z wyrokiem. Pomocą w tych trudnych dla nich chwilach jest modlitwa i obecność w naszej kaplicy - dodał dyrektor Stanisław Góźdź.    

W kaplicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii znajdują się już relikwie świętego Jana Pawła II i świętego Ojca Pio.

14.01.2020. Kielce. Relikwie św. FaustynyFot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Reklama