Marcin Różycki straszy pracowników muzeum?

Data publikacji: 14.01.2020 12:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc

Na zdjęciu: Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki szuka haków na pracowników Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, którzy wsparli byłego dyrektora placówki Macieja Obarę.

Różycki bez zapowiedzi zjawił się dziś nagle w muzeum, żądając m.in. list obecności personelu instytucji - wynika z informacji Radia Kielce. Pytany przez nas o powody wizyty odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji.

- Nie było żadnej kontroli. Byłem po prostu w swojej jednostce, jak zazwyczaj to się dzieje - powiedział.

Z naszych informacji wynika, że zastępca prezydenta domagał się od pracowników przedstawienia list obecności osób, które pojawiły się dziś w pracy. Szczególną uwagę zwracał na nazwiska tych, którzy podpisali się pod listem wsparcia wobec byłego dyrektora muzeum. Niektórzy z pracowników czują się zastraszani przez wiceprezydenta.

Przytłaczająca większość pracowników podpisała się pod skierowanym do prezydenta miasta listem, w którym wyrażają zaniepokojenie zmianą na stanowisku dyrektora. Prezydent zdecydował bowiem, że nie przedłuży umowy z długoletnim szefem instytucji Maciejem Obarą, a w jego miejsce powołał dotychczasową zastępczynię - Annę Tyszewicz-Obarę.

Podobne wiadomości
Reklama