Biblioteka nagrodzi najaktywniejszych czytelników

Data publikacji: 14.01.2020 17:36
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 14.01.2020. Miejska Biblioteka Publiczna

Kielce. 14.01.2020. Miejska Biblioteka Publiczna
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach wybierze najlepszego czytelnika. Konkurs rozpoczął się w styczniu, a zakończy 30 czerwca. Na najbardziej aktywnych czytelników w każdym miesiącu czekają nagrody.

Jak wyjaśnia Bożena Iwan, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, celem konkursu jest popularyzacja książki, a także biblioteki.

- Cieszy nas fakt, że coraz więcej ludzi czyta, bo z naszych statystyk wynika, że w 2019 roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej przyszło i wypożyczyło książki więcej czytelników niż w roku 2018. Mimo to, czujemy pewien niedosyt, bo chcielibyśmy, żeby książki czytało jak najwięcej osób. Książki nie da się zastąpić ani komputerem, ani żadną grą. Najmocniej wzbudza w człowieku chęć do poznawania świata, buduje wyobraźnię, pomaga się nam rozwijać - wymienia.

Ocenie konkursowej podlegać będzie aktywność czytelnicza, wyrażona liczbą wypożyczonych książek.

- W każdym miesiącu na podstawie naszej bazy, według której pracujemy, czyli Systemu Bibliotecznego, będziemy typować najbardziej aktywnych czytelników ludzi, którzy przeczytali najwięcej książek w danym miesiącu - tłumaczy Bożena Iwan.

Tytuł Najlepszego Czytelnika będzie przyznawany w dwóch kategoriach: pierwsza - dzieci i młodzież do lat 18 i druga - dorośli.

Informacje o zwycięzcach zostaną podane na facebooku oraz stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach do 5 dnia każdego miesiąca 2020 roku. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody.

Reklama