Kilka rodzin w Starachowicach zamieszka w nowych mieszkaniach

Data publikacji: 15.01.2020 13:13
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nowe mieszkania komunalne powstaną w Starachowicach. Miasto rozpoczęło remont budynku, w którym znajdzie się miejsce dla 7 rodzin. Kamienica przy ulicy Mickiewicza, dwa lata temu spłonęła w pożarze.

Ogień zniszczył mieszkania stanowiące własność gminy oraz trzy lokale prywatne. Pogorzelcy otrzymali doraźną pomoc, ale na remont domu przyszło im czekać do dziś.

W części budynku należącej do gminy powstanie 7 mieszkań komunalnych. Będą tam przesiedlani mieszkańcy z innych budynków, które sukcesywnie mają być poddawane rewitalizacji, czyli głównie z ulic: Robotniczej i Widok. Lokali będzie 7, a nie jak dotychczas 9, ponieważ połączone zostały najmniejsze z nich, mierzące po 18 metrów kwadratowych.

- Zostanie tam zamontowana instalacja gazowa oraz wodno-kanalizacyjna. Największą zmianą będzie zamontowanie centralnego ogrzewania, które zastąpi piece kaflowe - informuje prezydent Marek Materek.

Całość prac ma kosztować około 500 tys. złotych, gmina dostała 50 proc. dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace mają się zakończyć do połowy tego roku.

Gmina planuje także remont budynku przy ulicy Kościelnej, gdzie znajdowały się mieszkania socjalne. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej. W tym przypadku poza wyremontowaniem pomieszczeń, przygotowane zostaną także wspólne łazienki i instalacje. Dotychczas toalety znajdowały się na zewnątrz, a woda była czerpana ze zdroju. W każdym lokalu będą także przedpłatowe liczniki prądu, ciepła i wody. Ma to rozwiązać problem zalegania z opłatami za media.

Reklama