Pińczowska ulica Nowy Świat oddana po generalnym remoncie

Data publikacji: 15.01.2020 13:36
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.01.2020. Pińczów. Wyremontowana ulica Nowy Świat w Pińczowie

15.01.2020. Pińczów. Wyremontowana ulica Nowy Świat w Pińczowie
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jest nowa droga, chodniki i więcej miejsc parkingowych. Mowa o kompleksowo rozbudowanej ulicy Nowy Świat w Pińczowie. Dziś została oddana do użytku.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Jak podkreślają w rozmowie z Radiem Kielce, to jedno z najstarszych osiedli w Pińczowie i wymagało gruntowanej modernizacji. Odnowiona ulica, m.in. dzięki nowemu oświetleniu będzie bezpieczniejsza zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Prace przy remoncie ulicy Nowy Świat zakończyły się pod koniec grudnia ubiegłego roku. Jak mówi Włodzimierz Badurak - burmistrz Pińczowa, starania o remont trwały niemal 5 lat. W ramach inwestycji powstała dwukierunkowa jezdnia, która usprawni komunikację w tym obszarze miasta.

15.01.2020. Pińczów. Wyremontowana ulica Nowy Świat w PińczowieFot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Prace objęły przebudowę dwóch skrzyżowań z ulicami. Jezdnia została poszerzona, są nowe chodniki, zatoczki na prawie 50 miejsc postojowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Wykonana została także nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne - dodaje.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zwraca uwagę, że przedsięwzięcie było możliwe, dzięki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Na takie realizacje, w całej Polsce przeznaczono 36 mln zł.

- W dzieciństwie codziennie, wielokrotnie przemierzałem tę drogę. Nie zmieniała się ona przez dekady. Teraz, aż miło popatrzeć na tak potrzebną inwestycję - podkreślił wojewoda.

Dofinansowanie tej inwestycji wyniosło 665 tys. zł. Myślę, że jest to dobry początek - zaznacza wojewoda.

Przedsięwzięcie kosztowało 1,3 mln zł. Połowa kosztów pochodziła z rządowej dotacji.

15.01.2020. Pińczów. Wyremontowana ulica Nowy Świat w PińczowieFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama