Radni żądają przeprowadzenia konkursu na dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy

Data publikacji: 15.01.2020 16:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Na zdjęciu: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kieleccy radni Komisji Edukacji i Kultury chcą, aby władze miasta jak najszybciej ogłosiły konkurs na dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy.

Stanowisko w tej sprawie przyjęli jednomyślnie podczas środowych obrad komisji. Dyskusja miała związek z zamieszaniem wokół zmian kadrowych w placówce. Radni zasiadający w komisji bez podziałów politycznych zgodzili się z tym, że konkurs na szefa Muzeum Zabawek i Zabawy powinien zostać przeprowadzony jak najszybciej.

Przypomnijmy, w połowie grudnia ubiegłego roku miasto nie rozstrzygnęło pierwszego konkursu na dyrektora placówki. Wystartował w nim m.in. Maciej Obara - dotychczasowy dyrektor. Jego kontrakt wygasł z końcem listopada i nie został przedłużony. W ubiegłym tygodniu na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora placówki prezydent Wenta bez konkursu powołał dotychczasową zastępcę Annę Tyszewicz-Obarę.

Prezydent Kielc nie uwzględnił także apeli pracowników Muzeum Zabawek i Zabawy, którzy w zdecydowanej większości podpisali się pod petycją w sprawie przywrócenia byłego dyrektora na stanowisko i stoją murem za Maciejem Obarą.

Teraz prezydent będzie musiał odnieść się do stanowiska Komisji Edukacji i Kultury.

Reklama