Antyk wciąż inspiruje. Nowa wystawa w Wieży Sztuki

Data publikacji: 16.01.2020 08:20
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
15.01.2020. Kielce. Wystawa prac autorstwa Krzysztofa Cieślaka. Na zdjęciu (od lewej): Arkadiusz Latos - Wieża Sztuki i Krzysztof Cieślak - artysta

15.01.2020. Kielce. Wystawa prac autorstwa Krzysztofa Cieślaka. Na zdjęciu (od lewej): Arkadiusz Latos - Wieża Sztuki i Krzysztof Cieślak - artysta
Kielce / Fot. Wieża Sztuki

17 wielkoformatowych prac autorstwa Krzysztofa Cieślaka można zobaczyć na najnowszej wystawie w Wieży Sztuki w Kielcach. Ekspozycja potrwa do 6 lutego.

Jak podkreśla Arkadiusz Latos, właściciel galerii, warto bliżej poznać twórczość Krzysztofa Cieślaka - Surrealisty, zakochanego w świecie antycznym. Moim zdaniem jest to o tyle ciekawa postać, ciekawy malarz, że powrócił do malarstwa po wielu latach przerwy. Kiedyś był także operatorem filmowym, a jego ogromną pasją jest robienie zdjęć dzikim zwierzętom. Ma na swoim koncie 17 wystaw indywidualnych i 30 pokazów zbiorowych - wyjaśnia.

Prace pokazane w Kielcach są inspirowane antykiem. Patrząc na nie można odnieść wrażenie, że prezentują fragmenty starożytnych rzeźb. Choć stworzone pędzlem, łudzą oko przestrzenną fakturą.

Malarstwo Krzysztofa Cieślaka otworzyło 2020 rok w Wieży Sztuki. Jak zapowiada Arkadiusz Latos, na kolejne miesiące galeria przygotowała atrakcyjną ofertę.

- Będziemy mieli wielu wspaniałych twórców i autorów. Wspomnę, że w maju jesteśmy umówieni z Janem Wołkiem, który u nas zaprezentuje swoje pejzaże. Przypomnimy  też pastele Czesława Gałużnego, i wielu, wielu innych - zaznacza.

Wyjaśnia, że zapraszając artystów, kieruje się różnorodnością. - Chcemy pokazywać w naszej galerii co miesiąc zupełnie inne kierunki, techniki i osobowości. Cały czas mieszamy, poszukujemy ciekawych twórców, ale też wielu się do nas zgłasza, bo mamy już swoją renomę.

Galeria w kwietniu będzie miała dziewięć lat. Dla mnie jest to ogromny sukces, że jest to jedyna prywatna galeria, która działała w Kielcach i cały czas prezentuje artystów z Polski i z zagranicy - podkreśla Arkadiusz Latos.

Reklama