Kieleckie szkoły zamknięte, bo nie ma wody

Data publikacji: 16.01.2020 14:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwie kieleckie szkoły odwołały zajęcia z powodu awarii instalacji wodociągowej. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Zgoda zwolniono uczniów do domu. Wody nie mieli też mieszkańcy ulicy Ściegiennego i okolic.

Jak informuje Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich awaria została zgłoszona około godziny 9.00.

- Niestety konieczne było zamknięcie dopływu wody do budynków przy ulicy Ściegiennego od skrzyżowania z Krakowską do skrzyżowania z Husarską. Podobnie musieliśmy zrobić dla ulic: Zgoda oraz Mała Zgoda oraz Spokojna - mówi Ziemowit Nowak.

Jak dodaje, wstępne ustalenia zakładały, że awaria zostanie usunięta w kilka godzin, jednak okazała się ona znacznie trudniejsza do zlokalizowania niż przewidywano.

- Niestety, jak to czasami bywa w Kielcach, które są miastem położonym na skałach, woda wyciekała w miejscu, gdzie nie ma uszkodzonej rury. Dlatego ciągle szukamy dokładnej lokalizacji awarii - tłumaczy Ziemowit Nowak. Wodociągi podstawiły beczkowozy.

Jak poinformowano nas w I Liceum Ogólnokształcącym, lekcje które uczniowie stracili z powodu awarii, będą prawdopodobnie odrabiane po feriach.

Woda do odbiorców popłynęła po godzinie 17.00. 

Reklama