„Śmierdząca bomba" w buskiej szkole. Zarządzono ewakuację

Data publikacji: 16.01.2020 17:18
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Śmierdząca bomba w Szkole Podstawowej numer 3 w Busku-Zdroju

Śmierdząca bomba w Szkole Podstawowej numer 3 w Busku-Zdroju
Fot. KP PSP w Busku-Zdroju

Ponad 70 osób zostało ewakuowanych ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Busku-Zdroju. Wszystko przez substancję chemiczną, prawdopodobnie tzw. „śmierdzącą bombę” - gadżet za kilka złotych dostępny w Internecie.

Jak mówi Marek Lis, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, substancja niewiadomego pochodzenia została rozpylona przez ucznia w jednej z sal w trakcie zajęć.

- Cztery uczennice zostały przetransportowane do szpitala w Busku-Zdroju. Ratownicy przewietrzyli pomieszczenia i zbadali, czy dzieci mogą wracać do klas - relacjonuje rzecznik.

Tomasz Piwowarski, rzecznik policji w Busku-Zdroju dodaje, że nieletni sprawca zdarzenia został ustalony, a opakowanie po substancji o charakterystycznym zapachu zgniłych jaj zabezpieczono.

- Uczeń przyznał, że substancję dostał od kolegi, który zakupił saszetkę na portalu internetowym. Tłumaczył, że rozpylił to „dla żartu" - mówi rzecznik.

Na miejscu zjawiło się pogotowie ratunkowe, policja, cztery zastępy straży pożarnej, sanepid oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Kielc.

Wszystko wskazuje na to, że ucznia spotkają przykre konsekwencje. Sprawa trafi do Wydziału dla Nieletnich Sądu Rejonowego.

Reklama