Mieszkańcy Witosa będą mieli nowy wodociąg

Data publikacji: 16.01.2020 17:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.01.2020. Kielce. Ulica Witosa

16.01.2020. Kielce. Ulica Witosa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad pięć milionów złotych będzie kosztowała budowa nowego wodociągu przy ulicy Witosa w Kielcach. Jak informuje Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich, dziś podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą TRANS-KOP z Morawicy.

- Stary stalowy wodociąg, który już był awaryjny zostanie zastąpiony nowym, wykonanym z żeliwa sferoidalnego. To bardzo dobre tworzywo, gwarantujące wieloletnią bezawaryjność. Długość nowego wodociągu to 5 kilometrów i 100 metrów, a wartość kontraktu to nieco ponad 5,7 mln złotych - mówi Ziemowit Nowak.

Jak dodaje, inwestycja powinna rozpocząć się w najbliższych dniach i będzie synchronizowana z odbywającą się równocześnie modernizacją drogi. Ziemowit Nowak zapewnia, że Wodociągi Kieleckie zrobią wszystko, by utrudnienia w dostępie do wody dla mieszkańców ulicy Witosa były jak najmniejsze. Na przykład duża część prac odbywać się będzie w nocy.

- Równocześnie jest budowana całkiem nowa droga oraz nowa kanalizacja burzowa, a my musimy zadbać o to, żeby mieszkańcy i firmy mieli stały dostęp do wody najpierw ze starego, a później z nowego wodociągu. Tak skomplikowanej operacji nie da się zrobić bez utrudnień - tłumaczy rzecznik Wodociągów Kieleckich.

Budowa nowego wodociągu przy ulicy Witosa zakończy się w listopadzie.

Reklama