Studenci z SGH uczą licealistów jak dyskutować

Data publikacji: 16.01.2020 18:37
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 16.01.2020. Studenci SGH szkolą młodzież z kieleckich szkół

Kielce. 16.01.2020. Studenci SGH szkolą młodzież z kieleckich szkół
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Szkolenie z autoprezentacji i umiejętności publicznych wystąpień prowadzili dziś w kieleckim „Nazarecie” studenci warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kieleckich szkół średnich.

Cezary Ramski, organizator projektu DeBBaty w Kielcach mówi, że celem spotkania z licealistami jest też promowanie SGH. Podobne warsztaty odbywają się w 12 miastach w Polsce. Olga oraz Janek z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach zapewniają, że dzięki szkoleniu dużo się nauczyli.

- Poznaliśmy dużo trików, sposobów jak oswoić stres podczas publicznej prezentacji, jak się pokazać z naszej najlepszej strony - mówi Olga.

- Prowadzący pokazali jak dobrze przemawiać. Mówili o gestykulacji, modulacji głosu - dodaje Janek.

Urszula Muszyńska, nauczycielka z VI LO uważa, że szkolenie na pewno ułatwi młodzieży ze „Słowaka” udział w debatach oksfordzkich, ale przede wszystkim pomoże im w życiu codziennym.

- Zdolność wypowiadania się, retoryka, to podstawowe umiejętności, które powinien mieć każdy. Przydadzą się na maturze, na egzaminach na studiach, ale też we wszelkich kontaktach interpersonalnych - tłumaczy.

Błażej, uczeń z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej bardzo pozytywnie ocenia wykład na temat Szkoły Głównej Handlowej. Młodzi ludzie dowiedzieli się między innymi jak wygląda rekrutacja i zajęcia.

- SGH wydaje się bardzo ciekawa, niestety na maturze rozszerzam biologię i chemię, a więc przedmioty, które nie pozwolą mi dostać się na tę uczelnię. Ale jak znajdę jakąś podobną w moim obszarze zainteresowań, na pewno złożę tam dokumenty - twierdzi Błażej.

Jutro uczestnicy szkolenia będą mieli okazję wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce. W debatach oksfordzkich zmierzą się: IV Liceum z Nazaretem oraz II Liceum z VI Liceum. Zwycięzcy tych debat spotkają się w finale.

Reklama