Spacer ulicami w centrum Kielc. Niegdyś były one luksusowe

Data publikacji: 19.01.2020 08:38
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.01.2020. Kielce. Spacer historyczny pt. „Dzielnica przydworcowa”

19.01.2020. Kielce. Spacer historyczny pt. „Dzielnica przydworcowa”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Spacer historyczny pt. „Dzielnica przydworcowa” zorganizowało Muzeum Historii Kielc. Uczestnicy mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących ulic Wspólnej, Równej, Złotej i Żytniej, a także historię tych miejsc.

Spacer prowadził pracownik placówki, Krzysztof Myśliński. Jak informuje, w latach 20. i 30. ubiegłego wieku te ulice, szczególnie Złota i Żytnia, uchodziły za luksusowe. M.in. ze względu na wyjątkowe i nowoczesne wówczas kamienice.

- Dzielnica przydworcowa była takim rozległym dowodem nowoczesności, a także gospodarczego i ekonomicznego wzrostu Kielc. Była ona co prawda dostępna tylko dla osób zamożniejszych, ale to była wizytówka naszego miasta - podkreśla.

W spacerze wziął udział m.in. pan Robert. Jak mówi, bardzo interesują go stare Kielce.

- Bardzo lubię fotografować stare obiekty, oglądać jak się zmieniają. Kiedyś opowiadali mi o tym rodzice, czy dziadkowie. Teraz chodzę na takie spotkania, bo Kielce to moje miasto - mówi.

To kolejny już spacer organizowany przez Muzeum Historii Kielc. Dotychczas uczestnicy poznali tajemnice m.in. Placu Wolności i ulic św. Leonarda oraz Kościuszki.

Podobne wiadomości
Reklama