Ambasadorzy promują książki

Data publikacji: 20.01.2020 14:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

12 ambasadorów czytelnictwa w 12 miesięcy, to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Jak informuje Anna Żmudzińska, dyrektor placówki, ambasadorami kieleckiej biblioteki będą znane i cenione osoby, które będą zachęcać wszystkich do czytania.

- Każdy miesiąc będzie miał swojego patrona, który podzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat czytelnictwa, powie dlaczego warto czytać i w jaki sposób można promować czytelnictwo, tak by trafiało do jak najszerszego grona czytelników - mówi Anna Żmudzińska.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Kielc. Wystarczy na profilu społecznościowym Miejskiej Biblioteki Publicznej napisać dlaczego warto czytać książki. Najciekawsze wpisy zostaną przesłane do Artura Barcisia, znanego oraz cenionego aktora i reżysera, który w styczniu jest Ambasadorem Czytelnictwa w kieleckiej bibliotece.

- Wybierze on najbardziej interesujący komentarz, który nagrodzi książką „Artur Barciś. Rozmowy bez retuszu” z dedykacją. W sumie ambasadorów będzie dwunastu, co miesiąc inna interesująca osoba ze świata sztuki, kultury czy sportu, która zachęcać będzie do czytania książek i do odwiedzania bibliotek - dodała Anna Żmudzińska.

W kolejnych miesiącach Ambasadorami Czytelnictwa będą m.in. Katarzyna Bonda oraz Grzegorz Zawierucha.

Podobne wiadomości
Reklama