Charytatywny bal w Skarżysku. Będzie można zdobyć m.in. pamiątkę od prezydenta Dudy

Data publikacji: 20.01.2020 21:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko Kamienna. XX Bal Charytatywny

Skarżysko Kamienna. XX Bal Charytatywny
16.02.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Skarżysku trwają przygotowania do XXI Balu Charytatywnego organizowanego przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Celem spotkania jest zebranie środków na dzieła miłosierdzia prowadzone przy parafii.

Kustosz sanktuarium, ksiądz Jerzy Karbownik mówi, że w tym roku widać wielką chęć włączenia się w tę akcję wielu osób.

- Ludzie chcą pomagać ponad podziałami - mówi kapłan.

Pieniądze z balu pozyskane z opłaty wpisowej oraz licytacji pozyskanych od darczyńców przedmiotów zasilą działalność na rzecz potrzebujących. Przy parafii ostrobramskiej rocznie wydawanych jest 35 tys. posiłków dla ubogich. Na stałe działa także noclegownia dla bezdomnych. W tym roku część środków zostanie przekazana na wyposażenie sali do spotkań osób z klubu seniora.

Corocznie przedmioty wystawione na licytację są wynikiem współpracy sanktuarium z politykami, artystami i ludźmi związanymi z miastem. W tym roku będzie można zdobyć między innymi album z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy. Przekazał go podczas prywatnej wizyty w sanktuarium w miniony czwartek.

Corocznie bal miał patrona honorowego. W tym roku odstąpiono od tego pomysłu. Będzie za to gość honorowy. Kto nim będzie? To na razie pozostaje niespodzianką. Wiadomo natomiast, że gwiazdą wieczoru będzie zespół „Róże Europy”.

Bilety można kupić w sekretariacie parafii przy ulicy Wileńskiej. Bal odbędzie się 25 stycznia w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku.

Reklama