Przedstawiciele ministerstwa wizytowali kielecki teatr dramatyczny

Data publikacji: 22.01.2020 16:53
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: siedziba Teatru Stefana Żeromskiego

Na zdjęciu: siedziba Teatru Stefana Żeromskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przedstawiciele ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego wizytowali Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wizyta była związana z działaniami zmierzającymi do współprowadzenia placówki przez resort. Z gośćmi spotkał się marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Jak mówi Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, po ostatniej wizycie wicepremiera Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, zostały skonkretyzowane działania dotyczące umowy o współprowadzeniu przez ministra kieleckiego teatru dramatycznego. Jak dodaje, podczas prowadzonych wówczas rozmów, była poruszona kwestia współfinansowania remontu.

- Ta wola przez premiera Glińskiego została oficjalnie potwierdzona. Ministerstwo jest gotowe wziąć także na siebie część ciężaru związanego ze współfinansowaniem modernizacji – mówi przewodniczący. Andrzej Pruś dodaje, że rozmowy cały czas trwają, więc za wcześnie mówić o szczegółach tej współpracy.

Prace przy modernizacji Teatru imienia Stefana Żeromskiego mają się zacząć w tym roku. Koszt inwestycji jest szacowany na 80 mln zł. Obecnie budowana jest scena tymczasowa, która będzie się mieścić w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Reklama