Rozprawa przerwana, bo nieprawidłowo powiadomiono... prezydenta RP

Data publikacji: 23.01.2020 11:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2017 Sąd.Toga.

20.05.2017 Sąd.Toga.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozprawa dotycząca kierowania gróźb karalnych wobec Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbywająca się w staszowskim sądzie została przerwana.

Łukasz Stępień, prezes Sądu Rejonowego w Staszowie informuje, że o jej terminie nie została prawidłowo powiadomiona osoba pokrzywdzona.

Przypomnijmy, 8 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu Leszkowi J. Mieszkaniec Rytwian jest podejrzany m.in. o kierowanie gróźb karalnych wobec Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W lutym 2019 roku na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który groził, że pozbawi życia głowę państwa i obrażał go niecenzuralnymi słowami. O sprawie została zawiadomiona policja, która dzień później zatrzymała mężczyznę. Funkcjonariusze przeszukali także jego mieszkanie. Znaleźli tam broń palną. W chwili zatrzymania Leszek J. był nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znieważania prezydenta i kierowania wobec niego gróźb pozbawienia życia. Głowa państwa w tym procesie jest osobą pokrzywdzoną.

Łukasz Stępień, prezes Sądu Rejonowego w Staszowie informuje, że dzisiejsza rozprawa została przerwana, ponieważ o jej terminie nie została prawidłowo powiadomiona osoba pokrzywdzona. W związku z tym sąd o kolejnym terminie rozprawy, który planowany jest na 6 lutego musi prawidłowo zawiadomić pokrzywdzonego.

Podobne wiadomości
Reklama