Hania leci do USA

Data publikacji: 23.01.2020 12:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Hania Terlecka

Na zdjęciu: Hania Terlecka
Fot. Facebook/Wielka walka małej Hani

Dzięki hojności ludzi dobrej woli, 18-miesięczna Hania Terlecka będzie mogła polecieć na leczenie do Stanów Zjednoczonych.

Dziewczynka ma złośliwego guza mózgu, a polscy lekarze wyczerpali już wszystkie metody jej leczenia. Gotowość pomocy zadeklarowali natomiast specjaliści z USA. Koszt terapii, to ponad 5 mln zł i właśnie taką kwotę udało się zgromadzić w publicznej zbiórce.

Jak informuje Marta Terlecka, babcia dziewczynki, wylot dziecka na terapię za ocean to kwestia najbliższych dni.

- Jutro rodzice Hani odbiorą zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym będą przyspieszone rozmowy w sprawie ich wylotu. To na pewno jest kwesta kilku dni - dodała babcia dziewczynki.

Pomimo uzbierania całej kwoty, wiele osób wciąż wpłaca pieniądze na leczenie Hani. Jak mówi Marta Terlecka, te środki na pewno przydadzą się, gdy jej wnuczka wróci po terapii do Polski.

- Cały czas apeluję do tych serdecznych osób, które tak się zaangażowały w zbiórkę pieniędzy dla mojej wnuczki, by nie przestały nam pomagać. Być może, gdy Hania za kilka miesięcy wróci ze Stanów Zjednoczonych będzie wymagała rehabilitacji - mówi Marta Terlecka.

W akcję pomocy dla Hani Terleckiej włączyło się bardzo wiele osób. Na portalach internetowych wciąż trwają liczne licytacje. Z kolei w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny charytatywny koncert na rzecz dziewczynki. W Kieleckim Centrum Kultury wystąpią m.in. artyści ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego i Kieleckiego Teatru Tańca, a także wokalistki Basia Sipa i Katarzyna Lisowska z zespołem oraz zespoły „Zmiana czasu” i „Ostatni w raju”.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama