Wirtualny urząd powstanie w Końskich

Data publikacji: 23.01.2020 14:33
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.12.2019. Końskie. Starostwo Powiatowe w Końskich

30.12.2019. Końskie. Starostwo Powiatowe w Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Jeden z pierwszych wirtualnych urzędów w Polsce ma funkcjonować w regionie świętokrzyskim. Starostwo Powiatowe w Końskich zostało wytypowane do testowania nowego rozwiązania Ministerstwa Cyfryzacji - serwisu gov.pl, a w perspektywie stworzenia wirtualnego urzędu, w którym mieszkańcy będą mogli załatwić online większość spraw, np. rejestrację samochodu.

Jak informuje Radosław Lachowski, Naczelnik Wydziału Organizacji i Informatyzacji starostwa, korzystanie z rządowego systemu jest krokiem w kierunku e-usług w urzędach, podobnych do wydawanych już elektronicznych recept.

Jednolity, ogólnopolski system ma też poprawić zabezpieczenie samorządów przed cyberatakami.
Starosta Grzegorz Piec podkreśla, że powiat konecki będzie odgrywał wiodącą rolę w kształtowaniu standardu komunikacji między samorządem, a mieszkańcami. Po testach, zostanie on zaproponowany przez Ministerstwo Cyfryzacji innym jednostkom samorządowym.

- Będziemy pionierem w województwie i w kraju. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie z włodarzami gmin powiatu koneckiego i przedstawicielami ministerstwa. Omówimy szczegóły, a realizacja projektu rozpocznie w marcu tego roku - zapowiada starosta.

Rezultaty projektu będą promowane przez rząd w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Reklama